1. >Od roka 1853
  2. >Plytvanie potravinami

V našich popolniciach nájdeme celú hromadu vecí: už nie veľmi chutné odpadky…ale tiež potraviny, ktoré si (často ešte zabalené!) zaslúžia, aby sme ich skonzumovali!

Nesprávne odhadnuté množstvo, nepredvídateľná organizácia času, striktné dodržiavanie dátumov spotreby, nedostatok nápadov na recepty zo zvyškov…to všetko sú iste skvelé dôvody, napriek tomu faktom zostáva, že máme skrátka často veľké oči.

Stop plytvaniu!

Táto situácia už trvá príliš dlho a tak sme sa vrhli do boja proti plytvaniu:

Pustili sme sa do dobývania školských kantín vybavení tzv. doggy bags (vrecká na zvyšky jedla). Na našich internetových stránkach a sociálnych sieťach sme zverejnili praktické informácie napr. ohľadom lepšieho porozumenia dát spotreby potravín. Spísali sme e-book, v ktorom odpovedáme na vaše dotazy a pomáhame vám nájsť riešenie.

Na baleniach našich výrobkov presne uvádzame veľkosť porcií, aby sme každému umožnili nákup, ktorý bude zodpovedať jeho typu domácnosti a stravovacím návykom. Podporili sme rôzne asociácie ako napríklad la soupe aux cailloux, ktorá na svojich workshopoch učí, ako variť zo zvyškov a ako dlhšie uchovať potraviny.

Je to všetko? Nie.

Naše vlastné záväzky v našich továrňach

Ako hovorí citát, « Kto chce hýbať svetom, musí najprv pohnúť sám sebou ». A tak robíme v našich továrňach všetko pre to, aby sme minimalizovali straty a využili 100 % zeleniny, ktorou zozbierame. Prebytky z výroby darujeme lokálnym organizáciám. Nekalibrovaná zelenina je naporciovaná do ďalších receptov. Nepožívateľné časti zeleniny sa spracujú ako kompost, kŕmenie pre zvieratá alebo ako zdroj energie napríklad vo forme bioplynu.

Pripoj sa k nám
Soutěž Ať Už Jste Dnes Zlobili 😈, Nebo Ne, Tenhle Nadýchaný Slaný Mug Cake S Hráškem Si S...
38