1. >Zaujímavosti
  2. >Naučte deti jesť zeleninu

"Ale nie, zase tá zelenina" - 5 nápadov, ako urobiť zeleninové jedlá pre deti pochúťkou (i pre dospelých)

Najväčšou výzvou našej doby pre rodičov je prinútiť deti, aby jedli viac zeleniny. Spísali sme pre Vás najlepšie osvedčené techniky, vďaka ktorým si môžete mrkvu, baklažán a špenát vychutnať lepšie. A nezaberie vám to polovicu dňa.

"SOS: nútiť deti jesť zeleninu: misia (takmer) nemožná? Týchto 5 trikov Vás presvedčí o opaku!

Skrytá zelenina

- Odmietanie zeleninu servírujte ticho a zamaskovanú v obľúbenom pokrmu (baklažán & kura, hrášková praženica, klobása s ružičkový kelom). Nikto si zeleniny ani nevšimne.

"Zeleninové" projekty

- Urobte skvelé jednohubky z mrkvy nakrájané na tyčinky alebo zelené fazuľky a dajte ich do pohára ako hranolky. Môžete pridať aj jogurtový dip.

Jedna veľká zeleninová show

- Keď je zelenina pekná a farebná, je to ľahké! Vykúzlite deťom na tanieri brokolicový strom, hrášok ako perlový náhrdelník alebo mrkvu v tvare vejára: fantázii sa medze nekladú. Na tanieri rozprávajte príbeh, ktorý aj chutí.

Zelenina s ovocím

- Jablko a fenikel, karamelizované mandle a zelený šalát, javorový sirup a žmurkať alebo med a ružičkový kel? Majte odvahu experimentovať a zeleninu trochu osladiť.

Zelenina na nepoznanie

- Dajte zelenine inú formu, strúhaná, grilované, vyprážané, v polievke, surová alebo varená. Zmeňte textúru a zmeníte aj chuť.

Tip na záver: buďte deťom príkladom tak, že zeleninu budete jesť tiež!